Освітні програми, що реалізуються в ЗО

 

«ПОГОДЖЕНО»

Начальник відділу освіти

Немирівської

міської ради

______________ Алла Мрищук

 

 

 

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

ВЕЛИКОБУШИНСЬКОГО ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І – ІІ СТУПЕНІВ

НЕМИРІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

НА 2021 – 2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

 

 

 

                                                                                                Погоджено

                                                                          на засіданні ради школи

(протокол № _1__ від _31.08.2021 р.)

Голова ради школи

______________Р.В.Марценюк

 

 

 

Погоджено

на засіданні педагогічної ради

(протокол № _ від  30.08.2021 р.)

                                                                          Голова педагогічної ради

В.о.директора ЗЗСО

__________ В.С.Козоріз

 

 

                                                                                                     М.П.

 

 

 

 

 

              Освітній процес у 2021 – 2022 навчальному році має біти організований з урахуванням епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно – територіальних одиницях, актів Кабінету Міністрів України про встановлення карантину та запровадження посилених противоепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARSCoV – 2,  Постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 9 грудня 2020 року із змінами, Постанови № 9 від 26 серпня 2021 року «Про затвердження протиепдемячних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби».

 

І. Загальні положення освітньої програми

 

  Освітня програма передбачає:

-          формування основ соціальної адаптації та життєвої компетентності дитини;

-          виховання елементів природодоцільного світогляду, розвиток позитивного емоційно-ціннісного ставлення до довкілля;

-          утвердження емоційно-ціннісного ставлення до практичної та духовної діяльності людини, розвиток потреби в реалізації власних творчих здібностей.

 

Для 1 – 4  класів – складена за Типовими освітніми програмами для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом   Р.Б.Шияна; Нова українська школа, затверджена Наказом МОН України від 21.03.2018 № 268.          

 

Для 5-9 класів - складена за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405, таблиця 3.

 

Ключові компетентності 

1.      Спілкування державною (і рідною у разі відмінності) мовами. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання, письмо, застосування мультимедійних засобів). Здатність реагувати мовними засобами на повний спектр соціальних і культурних явищ – у навчанні, на роботі, вдома, у вільний час. Усвідомлення ролі ефективного спілкування.

2.      Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття, думки, почуття, факти та погляди (через слухання, говоріння, читання і письмо) у широкому діапазоні соціальних і культурних контекстів. Уміння посередницької діяльності та міжкультурного спілкування.

3.      Математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей. Уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.

4.      Компетентності в природничих науках і технологіях. Наукове розуміння природи і сучасних технологій, а також здатність застосовувати його в практичній діяльності. Уміння застосовувати науковий метод, спостерігати, аналізувати, формулювати гіпотези, збирати дані, проводити експерименти, аналізувати результати.

5.      Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, роботи з базами даних, навички безпеки в Інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).

6.      Уміння навчатися впродовж життя. Здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу (власного і колективного), зокрема через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.

7.      Соціальні і громадянські компетентності. Усі форми поведінки, які потрібні для ефективної та конструктивної участі у громадському житті, на роботі. Уміння працювати з іншими на результат, попереджати і розв’язувати конфлікти, досягати компромісів.

8.      Підприємливість. Уміння генерувати нові ідеї й ініціативи та втілювати їх у життя з метою підвищення як власного соціального статусу та добробуту, так і розвитку суспільства і держави. Здатність до підприємницького ризику.

9.      Загальнокультурна грамотність. Здатність розуміти твори мистецтва, формувати власні мистецькі смаки, самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва. Ця компетентність передбачає глибоке розуміння власної національної ідентичності як підґрунтя відкритого ставлення та поваги до розмаїття культурного вираження інших.

10.  Екологічна грамотність і здорове життя. Уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

 

 

 

 

 

 

Наскрізні лінії

Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; вони враховуватимуться при формуванні шкільного середовища.

Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.

Мета наскрізних ліній – «сфокусувати» увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників, зрештою, усього педагогічного колективу на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.

 

1.      Для наскрізної лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» – це формування в учнів соціальної активності, відповідальності й екологічної свідомості, у результаті яких вони дбайливо й відповідально ставитимуться до довкілля, усвідомлюючи важливіcть сталого розвитку для збереження довкілля й розвитку суспільства.

2.      Метою вивчення наскрізної лінії «Громадянська відповідальність» є формування відповідального члена громади й суспільства, який розуміє принципи й механізми його функціонування, а також важливість національної ініціативи. Ця наскрізна лінія освоюється через колективну діяльність – дослідницькі роботи, роботи в групі, проекти тощо, яка розвиває в учнів готовність до співпраці, толерантність щодо різноманітних способів діяльності і думок.

3.      Завданням наскрізної лінії «Здоров'я і безпека» є становлення учня як емоційно стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.

4.     Вивчення наскрізної лінії «Підприємливість і фінансова грамотність» забезпечить краще розуміння молодим поколінням українців практичних аспектів фінансових питань (здійснення заощаджень, інвестування, запозичення, страхування, кредитування тощо); сприятиме розвиткові лідерських ініціатив, здатності успішно діяти в технологічному швидкозмінному середовищі.

 

ІІ. Пояснювальна записка

Загальні засади.

I.     Форма власності: комунальна

II.   Підпорядкування: Міністерство освіти і науки України.

III. Режим роботи навчального закладу п'ятиденний.

Мова навчання: українська.

У 2021-2022 навчальному році у закладі сформовано 8 класів:

 


І ступінь: 24

1 клас – 5 учнів,

2 клас – 5  учнів,

3 клас –   4 учнів,        

4 клас – 10 учнів,

 

ІІ ступінь: 53

5 клас - 6 учнів,

6 клас - 9 учнів,

7 клас - 13 учнів,

8 клас – 13 учні,

9 клас -12 учнів


Всього: 77 учнів

Початок занять – о 8.30 год.;

Тривалість уроків  у початковій та основній школах відповідно до статті 16 закону України «Про загальну середню освіту»;

Тривалість перерв відповідно до чинного Положення про загальноосвітній навчальний заклад (постанова Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. № 778).

Гранична наповнюваність класів встановлюється відповідно до Закону України „Про загальну середню освіту”.

Середня наповнюваність 1 – 4 класів – 6 учнів.

Середня наповнюваність 5 – 9 класів – 10 учнів

Гурткові  заняття  проводяться в період  основних занять із  обов’язковою перервою за затвердженим розкладом.

 

Мережа класів та учнів

 Клас

1

2

3

4

5

6

7

8

9

По школі

 Хлопчиків

5

4

1

3

3

4

5

4

6

35

 Дівчаток

-

1

3

7

3

5

8

9

6

42

 Кількість учнів

5

5

4

10

6

9

13

13

12

77

 

Початкова школа

 

     Навчальні плани школи І ступеня складені на основі:

-          1 – 4 класи за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна – Нова українська школа, затвердженою  Наказом МОН України від 21.03.2018 № 268;

 

 

Загальний обсяг навчального навантаження та орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки освітніх галузей, предметів, дисциплін.

Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти складає 3500 годин/навчальний рік: для 1-х класів – 805 годин, для 2-х класів – 875 годин/навчальний рік, для 3-х класів – 910 годин/навчальний рік, для 4-х класів – 910 годин/навчальний рік

Вивчення освітніх галузей – мови і літератури (українська мова (1 – 4 кл.), англійська мова (1 – 4 кл.),  математична (1 – 4 кл.), «Я досліджую світ» (1-4 клас), мистецька – образотворче мистецтво ( 1 - 4 кл.)  музичне мистецтво (1 - 4 кл.), здоровя і фізична культура (1 – 4 класи).

За рахунок годин варіативної частини навчального плану у початковій школі  :

Додаткова година на вивчення англійської  мови – 1 клас  -  1 год;

Українська мова - 2 клас – 1  год.

Англійська мова - 4 клас – 1  год.

Математика – 4 клас – 1 год.

         Інклюзивне навчання є способом організації освітнього процесу для осіб з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти, яке організовується за інституційною (денною) формою здобуття освіти та передбачає включення дитини з особливими освітніми потребами до освітнього процесу спільно з іншими учнями класу.

          Інклюзивний клас – це клас у закладі загальної середньої освіти, в якому серед інших учнів навчатиметься одна дитина з особливими освітніми потребами. При цьому особистісно орієнтовне спрямування освітнього процесу для таких дітей забезпечується шляхом створення для кожного учня індивідуальної програми розвитку, адаптації або модифікації навчального матеріалу асистентом вчителя, надання психолого – педагогічних та корекційно – розвиткових послуг, забезпечення учня спеціальними засобами корекції психофізичного розвитку.

           Організація такого навчання з даним психолого – педагогічних та корекційно – розвиткових послуг здійснюється відповідно до законів України «Про Освіту», «Про повну загальну середню освіту» та Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 року № 872 (із змінами).

            Згідно зі статтею 20 Закону України «Про освіту» інклюзивні або спеціальні класи утворюються в обов’язковому порядку на підставі заяви бітьків дитини з особливими освітніми потребами, до якої обов’язково додається висновок інклюзивно – ресурсного центру та, за потреби, інші документи, визначені Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (наказ МОН від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністретсві юстиції України 5 травня 2018 року за

№ 564/32016.

            Індивідуальний навчальний план та індивідуальна навчальна програма розробляються відповідно до особливостей інтелектуального розвитку учня.

            Безпосередня організація інклюзивного навчання у закладі загальної середньої освіти здійснюється командою психолого – педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами закладу освіти: учителя та асистента учителя. Основні принципи, завдання та функції, а також порядок організації дяльності команди супроводу визначеня у Примірному положенні про команду психолого – педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти, затвердженому наказом МОН від 8 червня 2018 року № 609. інклюзивне навчання організоване в 5 класі з Остапенком Олександром Сергійовичем на підставі висновку Немирівської комунальної установи «Інклюзивно ресурсний центр»  від 6 травня 2019 року № 41 (адаптована програма навчання) та згідно поданої заяви матері учня Остапенко Валентини Михайлівни та в 4 класі з Резніченко Валерією Василівною на підставі висновку Немирівської комунальної установи «Інклюзивно ресурсний цент» від 15 січня 2021 року № ІРЦ – 85638/2021/189628/3 (модифікована типова програма для ЗЗСО) та згідно поданої заяви матери учениці Марухно Катерини Петрівни.

Відповідно положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 955), зареєстроване в Міністерстві юстиції України 3 лютого 2016 року за 184/28314.

Керуючись пунктом 5,6 вищезазначеного положення про те, що індивідуальна форма навчання може запроваджуватись для осіб, які проживають у селах і селищах (коли кількість учнів у класі становить менше 5 осіб) та відповідно наказу керівника навчального закладу, в школі організовано індивідуальну форму навчання з учнями 3 класу (4 дітей).

Робочі навчальні плани для індивідуальної форми навчання складається на основі типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України, та погоджуються відповідним органом управління освітою. Освітній рівень учнів індивідуальної форми навчання має відповідати вимогам Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 (зі змінами) та Державного стандарту початкової загальної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року № 462 (далі – Державні стандарти загальної середньої освіти).

Індивідуальний навчальний план визначає перелік навчальних предметів, послідовність їх вивчення, кількість годин, що відводяться на вивчення кожного предмета в межах тижневого навантаження.

 

               Індивідукальна програма розвитку Остапенка Олександра Сергійовича (01.09.2021 року – 10.06.2022 року) – додаток № 1,

                 Індивідуальна програма розвитку Резніченко Валерії Василівни (01.09.2021 року – 10.06.2022 року) – додаток № 2

        Навчально – корекційні розвиткові заняття (2 год. на тиждень)  з Остапенко О.С. проводить практичний психолог закладу – Гавриленко Аліна Сергіївна (Типовий договір на проведення корекційно – розвиткових занять № 1 від 12 квітня 2021 року).

        Навчально – корекційні розвиткові заняття (1 год. на тиждень)  з Резніченко В.В. проводить асистент вчителя закладу – Присяжнюк Оксана Миколаївна (Типовий договір на проведення корекційно – розвиткових занять № 2 від 1 вересня 2021 року)

 

 

 «Затверджую»

В.о. директора ЗЗСО

________ В.Козоріз

 

 

РОЗПОДІЛ ГОДИН НА 1 УЧНЯ

3 КЛАСУ ПРИ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНДИВІДУАЛЬНОГО НАВЧАННЯ

І СЕМЕСТР

 

№ п/п

Предмет

Години базового компонента (до програми Шиян Р.Б.)

На 1 учня на тиждень

На 1 учня на семестр

1.

Українська мова

5

1

16

2.

Іноземна мова

3

0,5

9

3.

Математика

4

0,6

10

4.

Я досліджую світ

7

1,75

26

5.

Інформатика

1

0,25

4

6.

Мистецтво

2

0,4

6

7.

Фізична культура

3

0,5

9

 

 

Всього

 

25 год.

 

5 год.

 

80 год.

16 роб. тижнів

 

ІІ СЕМЕСТР

 

№ п/п

Предмет

Години базового компонента (до програми Шиян Р.Б.)

На 1 учня на тиждень

На 1 учня на семестр

1.

Українська мова

5

1

19

2.

Іноземна мова

3

0,5

11

3.

Математика

4

0,6

12

4.

Я досліджую світ

7

1,75

31

6.

Інформатика

1

0,25

5

6.

Мистецтво

2

0.4

7

7.

Фізична культура

3

0,5

10

 

 

Всього

 

25 год.

 

5 год.

 

95 год.

19 роб. тижнів

   

     Орієнтовний розподіл годин між освітніми галузями в рамках цього інтегрованого предмета: мовно – літературна – 2; математична – 1; природнича, технологічна, інформативна, соціальна і здоров’язбережна громадянська та історична – разом 5 – для 2 – 4 класу.

      Інтегрований предмет або окремі предмети «Образотворче мистецтво» і «Музичне мистецтво».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основна школа

 

Навчальні плани школи ІІ ступеня складені на основі Типових освітніх програм закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405 за п’ятиденним робочим тижнем.

5 - 9 класи – таблиця 3 до Типової освітньої програми спеціалізованих шкіл   з навчанням українською мовою і поглибленим вивченням іноземних мов;

Структура 2021/2022 навчального року 

1.     Початок та закінчення навчального року.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» 2021/2022 навчальний рік розпочнеться  1 вересня 2021 року святом – День знань – і закінчиться не пізніше 1 липня 2022 року,175 робочих днів.

2.     Поділ на семестри.

Навчальні заняття для учнів 1-9 класів організовуються за семестровою системою:

І семестр – з 01 вересня по 30  грудня 2021 року,

ІІ семестр – з 17 січня по 10 червня 2022 року.

3.     Проведення канікул.

Впродовж навчального року для учнів 1-9 класів проводяться канікули:

осінні - з 25 жовтня по 31 жовтня 2021 року;

- зимові - з 31 грудня 2021 року по 16 січня 2022 року;

- весняні - з 28 березня по 3 квітня 2022 року.

Навчальні екскурсії та навчальна практика проводяться згідно додатку до листа МОН України від 06.02.08 №1/9-61 «Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу під час проведення навчальних екскурсій та навчальної практики учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

 Програмне забезпечення варіативного компоненту

 

ПОЧАТКОВА ШКОЛА

Назва курсу

Клас

К-ть

годин

Науково-методичне забезпечення (програма)

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткова година на вивчення англійської мови

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткова година на вивчення української мови

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткова година на вивчення математики

 

 

 

 

 

 

 

 

1, 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Типова освітня програма для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна – Нова українська школа, затвердженою  Наказом МОН України від 21.03.2018 № 268

 

 

Типова освітня програма для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна – Нова українська школа, затвердженою  Наказом МОН України від 21.03.2018 № 268

 

 

Типова освітня програма для закладів загальної середньої освіти (1-4 класи), розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна – Нова українська школа, затвердженою  Наказом МОН України від 21.03.2018 № 268

 

 

 

В.о.директора ЗЗСО:                                         Валентина Козоріз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Освітній  план                                                                                                                                       Додаток 1

                                                                            Затверджую

                                                                              Директор школи

                                                                             Козоріз В. С. ______

                  

Типовий навчальний план

Великобушинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів 

складений відповідно до  Типової освітньої програми початкової   освіти НУШ- 1 (затвердженої Колегією Міністерства освіти і науки України 23.02.2018)

(І ступінь) 1 – 4  клас 2020 - 2021 навчальний рік

 

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класах

1

2

3

4

Українська мова

5

5

5

5

Іноземна мова

2

3

3

3

математика

3

3

4

3

Я досліджую світ

7

8

7

7

Мистецтво

2

2

2

2

Інформатика

-

-

1

1

Фізична культура

3

3

3

3

Всього

20+3

21+3

22+3

21+3

Додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять.

1

1

2

2

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня.

20

22

23

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної та варіативної складових

23

25

26

26

Варіативна частина навчального плану у 1,2,4 класах  використана на 100%, Протокол  педради  про освітню програму № 8  від  11 .06.2019

 

 

Додаток 2

    Затверджую

    Директор школи

    Козоріз В.С. ________

Типовий навчальний план

Великобушинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів 

 (І ступінь) з українською мовою навчання та поглибленим вивченням іноземних мов

( 4 клас) на 2020-2021 навчальний рік

 (таблиця4 до наказу МОН України від 20.04.2018 №407)

Основні галузі

Навчальні предмети

 

 

4

 

 

 

Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)

Українська мова

7

 

 

 

Іноземна мова

4

 

 

 

Математика

математика

4

 

 

 

Природознавство

природознавство

2

 

 

 

Суспільствознавство

Я у світі

1

 

 

 

Мистецтво

Мистецтво* /музичне мистецтво, образотворче мистецтво

1

 

 

 

Технології

Трудове навчання

1

 

 

 

Сходинки до інформатики

1

 

 

 

Здоровя і фізична культура

Основи здоровя

1

 

 

 

Фізична культура **

3

 

 

 

Разом

 

22+3

 

 

 

Додаткові години на вивчення інваріативної складової, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять.

1

 

 

 

Навчальне навантаження

 

26

 

 

 

Варіативна частина навчального плану у 1,2,4 класах  використана на 50 %

Протокол педради про освітню програму № 8    від  15 .06.2021  

 

Додаток 3

    Затверджую

    В.о.директора ЗЗСО

    Козоріз В.С. _

_______

Типовий навчальний план

Великобушинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

 (ІІ ступінь) з українською мовою навчання і поглибленим вивченням іноземних мов

(5 – 9  класи)

на 2021-2022 навчальний рік

(таблиця 3 до наказу МОН України від 20.04.2018 №405)

Освітні галузі

Навчальні предмети

Кількість годин на тиждень у класах

5

6

7

8

9

Мови і література

Українська мова

3,5

3,5

2,5

2

2

Українська література

2

2

2

2

2

Перша іноземна мова

5

5

5

5

5

Друга іноземна мова

2

2

2

2

2

Зарубіжна література

2

2

2

2

2

Суспільствознавство

Історія України

1

1

1

1,5

1,5

Всесвітня історія

-

1

1

1

1

Основи правознавства

 

 

 

-

1

Мистецтво

мистецтво

1

1

1

0,5

0,5

Математика

математика

4

4

-

-

-

алгебра

-

-

2

2

2

географія

-

-

2

2

2

Природознавство

природознавство

2

-

-

-

-

біологія

-

2

2

2

2

географія

-

2

2

2

1,5

фізика

-

-

2

2

3

хімія

-

-

1,5

2

2

Технології

Трудове навчання

2

2

1

1

1

інформатика

1

1

1

2

2

Здоровя і фізична культура

Основи здоровя

1

1

1

0,5

0,5

Фізична культура

3

3

3

3

3

Разом

 

26,5+3

29,5+3

31+3

31,5 +3

33+ 3

Навчальне навантаження

 

29,5

32,5

34

34,5

36

 

Варіативна частина навчального плану не використовувалась.

Протокол педради про освітню програму № 8 від 15.06.2021  

 

ІV. Перелік навчальних програм

І ступінь

1 клас

Предмет

Програма

Українська мова

Іноземна   мова (анг.)

Математика

Я досліджую світ

Мистецтво  

Фізична культура

Типова освітня програма початкової освіти (автор Шиян Р.Б.)

Наказ МОН України від 21.03.2018 № 268 “Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти”

 

 

2 клас

Предмет

Програма

Українська мова

Іноземна мова (англ.)

Математика

Я досліджую світ

Мистецтво

Фізична культура

Типова освітня програма початкової освіти (автор Шиян Р.Б.)

Наказ МОН України від 21.03.2018 № 268 “Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти”

 3 клас

Предмет

Програма

Українська мова

Іноземна   мова (анг.)

Математика

Я досліджую світ

Мистецтво  

Фізична культура

Інформатика

Типова освітня програма початкової освіти (автор Шиян Р.Б.)

Наказ МОН України від 21.03.2018 № 268 “Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 3-4-х класів закладів загальної середньої освіти”

 

 

 

 

 

 

 

 

4 клас

Предмет

Програма

Українська мова

Іноземна   мова (анг.)

Математика

Я досліджую світ

Мистецтво  

Фізична культура

Інформатика

Типова освітня програма початкової освіти (автор Шиян Р.Б.)

Наказ МОН України від 21.03.2018 № 268 “Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 3-4-х класів закладів загальної середньої освіти”

 

 

ІІ ступінь

5 клас

 

Предмет

Програма

Укр. мова

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

 

Укр. література

Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Математика

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Зарубіжна література

Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. - К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Іноземна мова (англ,)

Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Природознавство

Програма з природознавства для загальноосвітніх навчальних закладів

5 клас 2017 рік   (наказ МОН України від 07.06. 2017 №804)

Історія України.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804

Трудове навчання

Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804

Основи здоров’я

Навчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80

Інформатика

Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;

І.О.Завадський , О.В.Пасічник

Фізична культура

Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804

Музичне мистецтво

Образотворче мистецтво

Мистецтво. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

 

 

 

6 клас

Предмет

Програма

Укр. мова

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

 

Укр. література

Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Математика

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Зарубіжна література

Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. - К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Іноземна мова (англ,)

Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Біологія

Біологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Географія

Географія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Історія України. Всесвітня історія.

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804

Трудове навчання

Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804

Основи здоров’я

Навчальна  програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80

Інформатика

Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;

Фізична культура

Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804

Музичне мистецтво Образотворче мистецтво

Мистецтво. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

 7 клас

Предмет

Програма

Укр. мова

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

 

Укр. література

Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Алгебра

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Геометрія

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Зарубіжна література

Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. - К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Іноземна мова (англ.)

Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Біологія

Біологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Географія

Географія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Хімія

Хімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Фізика

Фізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804

Історія України

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804

Всесвітня історія

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804

Трудове навчання

Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804

Основи здоров’я

Навчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80

Інформатика

Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;

Фізична культура

Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804

Музичне мистецтво Образотворче мистецтво

 

 

 

 

Мистецтво. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

 

 

8 клас

Предмет

Програма

Укр. мова

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Укр. література

Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Алгебра

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Геометрія  

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Зарубіжна література

Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. - К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Іноземна мова (англ.)

Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Біологія

Біологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Географія

Географія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Хімія

Хімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Фізика

Фізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804

Історія України

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804

Всесвітня історія

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804

Трудове навчання

Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017№804

Основи здоров’я

Навчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80

Інформатика

Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;(програма 2015року)

М.Жалдак, Н.Морзе

Фізична культура

Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804

Мистецтво

Мистецтво. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

 

 

9 клас

Предмет

Програма

Укр. мова

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Укр. література

Українська література: 5-9 класи Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. − К.: Видавничий дім «Освіта», 2013, (зі змінами,     затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Алгебра

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Геометрія

Математика. Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Бурда М.І., Мальований Ю.І., (наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804)

Зарубіжна література

Світова література. 5–9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. - К.: Видавничий дім «Освіта», 2013 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Іноземна мова (англ.)

Навчальні програми з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів і спеціалізованих шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов 5-9 класи», К., 2017 р. Наказ МОН від 29.05.2015 № 585 зі змінами, затвердженими наказом МОН від 07.06.2017 № 804

Біологія

Біологія. Програма для 6-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Географія

Географія. Навчальна програма для 6-9 класів, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804

Хімія

Хімія. 7-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів (оновлена), затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804

Фізика

Фізика. 7-9 класи. Оновлена навчальна програма, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 р. № 804

Історія України

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 №804

Всесвітня історія

Програма для загальноосвітніх навчальних закладів «Історія України. Всесвітня історія. 5-9 клас», 2017, наказ МОНУ від 07.06.2017 р. №804

Правознавство

Правознавство. Практичний курс. 9 клас. (авт. Ремех Т.О., Пометун О.І.). Програма, затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804;

Трудове навчання

Навчальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів.5-9 класи»(оновлена),затверджена наказом Міністерства освіти і науки   України       від 07.06.2017 №804

Основи здоров’я

Навчальна програма загальноосвітніх закладів. Основи здоровя -К.:Видавничий дім «Освіта»,2013 (Зі змінами,затвердженими наказом МОН України від 07.06.2017№80

Інформатика

Інформатика. 5–9 класи. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів , затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804; (програма 2015 року)

Фізична культура

Фізична культура. 5-9 класи . Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів (автори Круцевич Т.Ю. та інші). Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 червня 2017 року № 804

Мистецтво

Мистецтво. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів . (оновлена), затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 804

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В освітній програмі Великобушинського   

ЗЗСО І-ІІ ступенів

Немирівської міської ради

Вінницького району Вінницької області

на 2021/2022навчальний рік

пронумеровано, прошнуровано

____25___ (___двадцять п’ять___) сторінок

 

В.о.директора _______________ В.С. Козоріз